Розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 24.04.2013 р. № 238-р
«Про встановлення вартості наборів продуктів для харчування донорів».
Завантажити:
«Про встановлення вартості наборів продуктів для харчування донорів».
Завантажити:
Про направлення на переривчасті курси по фізіотерапії
Завантажити:
Станом на 01.01.2013 року в Україні зареєстровано понад 223 тис. випадків ВІЛ-інфікованих, з них 36 830 випадків ВІЛ-інфекції у дітей до 14 років. 56 382 випадки СНІДу ,включаючи 1 224 дітей до 14 років. За весь період спостереження , у країні від захворювань зумовлених СНІДом, померло 28 тис. осіб.
У Чернівецькій області станом на 01.04.2013 року на диспансерному обліку перебуває 701 ВІЛ-інфікований, з них 153 особи, хворих на СНІД. З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році і до 01.04.2013 року включно, у Чернівецькій області зареєстровано 1 113 випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 255 випадків захворювань на СНІД, 124 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом, 193 дитини народжені від ВІЛ-інфікованих жінок. За І кв. 2013 року в Чернівецькій області зареєстровано 24 нових випадки ВІЛ-інфекції.
На Театральній площі Чернівців учора відбулася вже традиційна акція «Майстерня здоров’я», організаторами якої є Громадська рада Міністерства охорони здоров’я України, Всеукраїнське лікарське товариство, Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА,Буковинський державний медичний університет та Чернівецький обласний центр здоров’я. Оскільки 2013 рік Міністерство охорони здоров’я України проголосило роком боротьби з артеріальною гіпертензією, чергова «Майстерня здоров’я» була присвячена саме цій тематиці.
За інформацією заступника начальника управління організації лікувально-профілактичної роботи та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту ОЗ ЦЗН Любові Крикливець, у Чернівецькій області діє 174 заклади сімейної медицини (165 – у сільській місцевості, 9 – у містах), з них амбулаторій у сільській місцевості – 139 та одна в м. Чернівці.
Крім цього, у 10 районах краю створені Центри первинної медико-санітарної допомоги. Наразі вже затверджені структури центрів і статути, призначені керівники або виконуючі обов’язків. Для завершення формування мережі центрів ПМСД області, протягом 2013 року їх необхідно створити ще чотири – один у Герцаївському районі та три в м. Чернівці.
У Чернівецькій області триває реалізація пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для людей хворих на артеріальну гіпертонію.
Як повідомляє головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Тетяна Цинтар, станом на 26. 04. 2013 року згідно з оперативними даними аптек за ліки від гіпертонії в області відшкодовано 258 тисяч 691 гривню.
Першість за кількістю відшкодування отриманої за чотири місяці суми займають місто Новодністровськ – 123,5% та Путильський район – 104,5% .
На безальтернативності реформування галузі охорони здоров’я наголосив на присвяченій цим питанням нараді у Сторожинці директор Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Ігор Шкробанець.
– Головна мета реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича у частині охорони здоров’я – це поліпшення доступності та якості медичної допомоги, – підкреслив І. Шкробанець. – Реформа вітчизняної медицини назріла давно, але останні двадцять років про неї лише говорили. Колишня влада погоджувалася з необхідністю реформ, проте їх уникала, оскільки зміни у такій соціально значимій галузі як охорони здоров’я є дуже ризикованими і на початку реалізації дуже непопулярними.
Тому медики вдячні сміливості Президента України В. Януковича та керівництва уряду, які дали старт процесам модернізації галузі заради майбутнього як України в цілому, так і системи охорони здоров’я. Їх мужність є великим проявом патріотизму, брати на себе відповідальність за зміни. Якщо цього не зробити, медична галузь може бути приреченою. В умовах ринкової економіки безперспективне її існування на принципах, розроблених ще у 30-ті роки минулого століття, за якими, зокрема, фінансується не лікування та профілактична робота, а утримання закладів. Реформування змінить цей принцип і гроші підуть за пацієнтом, як це є у всіх економічно розвинутих країнах, а пріоритетом галузі стане профілактичний напрямок.
З 13 по 25 травня в Україні оголошено Днями сімейної медицини. «Це зроблено для того, щоб привернути увагу суспільства до реорганізації первинної ланки медицини, проаналізувати зроблене, врахувати позитивний досвід і виправити помилки. Адже первинна ланка та екстрена медична допомога є, так би мовити, фундаментом системи охорони здоров’я.
Коли його буде закладено, піраміда другого й третього рівня вибудується автоматично», – поділилася думками під час наради у Сторожинці з питань реформування медицини області гостя зі столиці – професор, завідувач кафедри сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України з сімейної медицини Лариса Федорівна Матюха.
У Сторожинці відбулася виїзна нарада з питань реформування медичної галузі Чернівецької області. місцем її проведення Сторожинецький район було обрано невипадково. Майже десять років тому тут першими не лише в області, а й в цілому в Україні розпочали реформування первинної ланки. Наразі його завершено і сьогодні у районі діє 24 амбулаторії сімейної медицини, 11 лікарських кабінетів, відтак лікарська допомога стала доступною усім мешканцям Сторожинеччини.
Останньою торік стала до ладу амбулаторія села Череш, яка, за словами голови Чернівецької державної адміністрації Михайла Папієва, є наочним прикладом переваг, які несе людям медична реформа. Адже до відкриття лабораторії у селі був лише ФАП, тут працював лише фельдшер. В амбулаторії ж веде прийом кваліфікований лікар, є акушерка, три медсестри, інший медперсонал, з’явилося необхідне медичне устаткування і комфортні умови для пацієнтів.
З 13 по 19 травня у рамках Всеукраїнського тижня діагностики раків шкіри у Чернівцях можна буде безкоштовно обстежитись на наявність меланоми та немеланомних пухлин.
3 ініціативи дерматовенерологічної служби спільно з онкологічною службою з 2009 року у всіх областях України навесні, перед початком пляжного сезону, проводяться організовані масові огляди населення на предмет наявності новоутворень шкіри, зокрема раку шкіри. Даний проект є некомерційним та проводиться за аналогією Європейського «Дня діагностики меланоми» (Euro Melanoma Day), який проходить в Європі щорічно з 1999 року. Метою проведення днів діагностики раку шкіри є забезпечення доступу населення до сучасних методів обстеження пігментних новоутворень шкіри, що дозволяє виявити рак шкіри на ранніх стадіях; привернення уваги суспільства до цієї проблеми; підвищення обізнаності населення про шкоду сонячного і штучного загару; формування відповідального ставлення до свого здоров’я. Цьогоріч до пректу долучилися дерматовенерологі, онкологі, терапевти та офтальмологи,оскільки існує ризик виникнення меланоми райдужної оболонки ока.
У рамках Всеукраїнського тиждня боротьби з раком шкіри , в лікувально-профілактичних закладах Чернівецької області проводяться “Дні діагностики раку шкіри”,- огляди населення лікарями на предмет наявності новоутворень шкіри. В разі підозри на рак шкіри під час клінічного огляду, пацієнти направляються на обстеження дерматоскопічним методом в Чернівецький обласний шкірно-венерологічний диспансер.Дерматовенерологічною службою області розроблено низку заходів, зокрема визначений “експертний” дерматологічний кабінет, який розміщений у стаціонарному шкірному відділенні Чернівецького ОШВД. Консультування буде проведено лікарем з відповідною підготовкою. Окрім того,на території регіону розроблена “Дорожня карта” руху пацієнта від первинного звернення до лікарів дерматологів, суміжних фахівців до встановлення попереднього або кінцевого діагнозу.