Сайт ДОЗ та ЦЗН

логотип

30.11.2012

1 грудня 2012 року відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня 2012 року відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом.  Його  мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства. В Україні інформаційна кампанія до цієї дати проходить під гаслом: «Червону стрічку носить небайдужий». Не дивлячись на те, що про небезпеку ВІЛ сьогодні відомо практично в усіх куточках планети, темпи розповсюдження цього інфекційного захворювання  в 2,7 рази швидші, ніж темпи збільшення кількості людей, які проходять відповідне лікування.

На сьогоднішній день в Україні офіційно зареєстровано 126 851 ВІЛ-інфікованих  і  23 153 хворих  на  СНІД.   За   9 місяців 2012 року зареєстровано 15 236 ВІЛ-інфікованих та 7618 хворих на СНІД; померло – 2919 осіб. У обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом на диспансерному обліку станом на 1 жовтня 2012 року перебуває 681 ВІЛ-інфікованих, з них – 144 з діагнозом «СНІД».  За 9 місяців 2012 року зареєстровано 79 нових випадків ВІЛ-інфекції, з яких – 24 підтверджено СНІД, померло 12 осіб. Протягом останніх 6-7 років число ВІЛ-інфікованих, кількість нових випадків та смертей від СНІДу в Чернівецькій області одні з найнижчих в Україні.

У Чернівцях відбулася прес-конференція з питань ВІЛ-СНІДу

На передодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом Чернівецьке обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» організувало прес-конференцію під гаслом «Червону стрічку носять не байдужі». До обговорення приєдналися Чернівецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом, Товариство Червоного Хреста України в Чернівецькій області, представники інституту післядипломної освіти Чернівецької області, громадські організації тощо. У рамках заходу йшлося про кількість людей, які хворіють на СНІД, проблеми в подоланні недуги, лікування ВІЛ-інфікованих та про проблему формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

– Ми бачимо, що кількість ВІЛ-інфікованих збільшується, проте темпи зростання їхньої кількості зменшуються кожного року. Це результат тої роботи, яка проводилася раніше. Фахівці-епідеміологи говорять, що при такій ситуації зі СНІДом будь-які наші нинішні зусилля матимуть результат аж через 3-4 роки. Наразі в нашій області число ВІЛ-інфікованих, кількість нових випадків та смертей від СНІДу одні з найнижчих в Україні. У нас успішно працює програма з виявлення ВІЛ-інфікованих осіб, здійснюється антиретровірусна терапія, – повідомляє головний лікар Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом  Юрій Лесюк.

Прокрутити вгору