Сайт ДОЗ та ЦЗН

логотип

10.12.2012

Раїса Богатирьова назвала п’ять основних пріоритетів розвитку охорони здоров’я

Основною метою розвитку системи охорони здоров’я в Україні на період до 2020 року є суттєве поліпшення здоров’я населення. На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова у своєму виступі на засіданні Президії Національної академії медичних наук України. 

Це має призвести до призупинення скорочення населення країни за рахунок поступового зростання народжуваності та зниження рівня смертності, збільшення до 72 середньої тривалості життя людини, поліпшення показників репродуктивного здоров’я – зменшення дитячої смертності на 12% та материнської – на 50% від нинішнього рівня.

Як зауважила Міністр, поставлені цілі відповідають зобов’язанням України, озвученим Президентом України на Саміті ООН в 2010 році, який у своєму виступі наголосив, що програма реформ української влади спрямована на реалізацію Цілей розвитку тисячоліття ООН. Для їхнього досягнення, за словами Раїси Богатирьової, необхідно вирішити ключові завдання розвитку системи охорони здоров’я в Україні на період до 2020 року.

По-перше, це поетапне збільшення державного фінансування охорони здоров’я за цей період до 5% від ВВП. По-друге – конкретизація і встановлення державних гарантій надання громадянам безоплатної медичної допомоги. По-третє – формування системи охорони здоров’я, орієнтованої на задоволення справедливих потреб населення у медичній допомозі.

Ігор Шкробанець: “Реформа наблизить екстрену медичну допомогу до європейських стандартів і, головне, збереже не одне життя”

З 1 січня 2013 року набирає чинності Закон України “Про екстрену медичну допомогу”. Як відбувається підготовка до його реалізації у Чернівецькій області розповів директор Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Ігор Шкробанець.

– Розпорядженням голови Чернівецької облдержадміністрації Михайла Папієва в області затверджено план дій щодо виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу», підготовлено пакет документів, необхідних для винесення на розгляд чергової сесії обласної ради питання створення в області Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, передачі йому кадрового та майнового ресурсу всіх підрозділів екстреної медичної допомоги області, – повідомив І. Шкробанець. – В області проведено інвентаризацію кадрових, фінансових та матеріально-технічних ресурсів служби, її аудит, підготовлено обґрунтовану потребу в коштах, обладнанні, транспорті, медикаментах.

Прокрутити вгору