Сайт ДОЗ та ЦЗН

логотип

Головна

В КМУ “Міська поліклініка №3” проведено науково-практичну конференцію “Екологія і здоров’я людини” присвячену святкуванню Дня довкілля, який щорічно відзначають 20 квітня

В КМУ “Міська поліклініка №3” проведено науково-практичну конференцію “Екологія і здоров’я людини” присвячену святкуванню Дня довкілля, який щорічно відзначають 20 квітня.

Завідувач кафедри сімейної медицини, професор Семен Білецький прочитав цікаву та змістовну лекцію про залежність здоров’я від екологічних чинників.

Семен Віссаріонович зазначив, що за даними ВООЗ, здоров’я населення на 50 % залежить від способу життя, на 20 % –  від особливостей спадковості, на 20 % – від екології та на 10 % від розвитку системи охорони здоров’я. Екологія та здоров’я людини взаємопов’язані. І при змінах оточуючого середовища відбуваються відповідні зміни здоров’я всього людства. Адже нові хвороби, кількість яких зростає з кожним днем, є похідними від оточуючого середовища.

Відбулася прес-конференція директора Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення обласної державної адміністрації Ігоря Шкробанця з питань реформування системи екстреної медичної допомоги в краї

Сьогодні, 8 квітня, відбулася селекторна прес-конференція директора департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення обласної державної адміністрації Ігоря Шкробанця щодо питань реформування екстреної медичної допомоги в краї, – інформує прес-служба облдержадміністрації.

«Модернізація системи екстреної медичної допомоги в країні загалом та у нашому краї зокрема – це черговий крок до європейських стандартів отримання населенням медичної допомоги, – зауважив Ігор Шкробанець. – Протягом багатьох років при виїзді на виклик карети швидкої допомоги працював бюджетний кодекс замість медичної доцільності.

Віктор Янукович: Запровадження страхової медицини дасть змогу поліпшити якість медичних послуг та підвищити зарплати лікарям

В Україні необхідно впроваджувати страхову медицину, що дасть змогу поліпшити якість медичних послуг та підвищити рівень заробітних плат медиків. Про це Президент України Віктор Янукович заявив під час телепроекту «Діалог з країною». «Треба кардинально міняти ситуацію в медичній галузі і переходити на страхову систему медичну, і ми будемо це робити», – сказав Глава держави. За його словами, Україна впритул наблизилася до вирішення цього питання – вже готова практично вся нормативна база, активно відбувається реформування медичної галузі.

На переконання Президента, оновлення медичних закладів, їх реструктуризація мають здійснюватися поетапно, як це і відбувається нині. Зокрема, зазначив Віктор Янукович, відкриваються нові перинатальні центри, в яких створюються умови для допомоги майбутнім матерям, породіллям та новонародженим.

Водночас створюються центри екстреної медичної допомоги. Як підкреслив Глава держави, нині необхідно акцентувати увагу не лише на забезпеченні цих центрів сучасним медичним обладнанням, підготовці фахівців, а й зосередитись на оновленні автомобільної бази. «Ми повинні врахувати те, що в нас рухомий склад дуже поганий і нам його треба оновлювати», – наголосив В.Янукович.

Раїса Богатирьова: Профілактика є найбільш дешевим засобом отримати найкоштовніший продукт – здоров’я

“Я є твердим прихильником диспансеризації та регулярних профілактичних оглядів. Думаю, кожна людина, особливо та, що наближається до літнього віку, має робити це навіть не раз на рік, а кожні півроку”, – заявила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, відповідаючи на запитання читачів газети “Комсомольская правда в Украине” під час “гарячої лінії”.

Це є дуже актуальним питанням, вважає Міністр, з огляду на сьогоднішню статистику захворюваності, появу нових хвороб та перетворення старих недуг на більш підступні форми. На думку Раїси Богатирьової, не слід забувати про той позитивний досвід, який існував у цій сфері за радянських часів, та переймати його, враховуючи деякі недоліки, що були пов’язані з гонитвою за кількісними показниками на шкоду якості.

Ігор Шкробанець : «Від здоров’я нації залежить безпека держави» 2013-го в області продовжиться розпочате торік реформування медичної галузі

На початку нового року прийнято озирнутися назад, оцінити зроблене у році, що минув, і намітити перспективи на майбутнє. Підбити підсумки діяльності системи охорони здоров’я області у 2012 році та поділитися планами редакція газети “ЗБ” попросила директора Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації Ігоря Шкробанця.

– 2012 рік видався доволі непростим. Адже ми реально увійшли у реформування й модернізацію медичної галузі, розмови про необхідність яких велися протягом усієї історії незалежної України. Однак далі балачок справа не рухалася, оскільки у жодного із президентів і прем’єр-міністрів досі не вистачало мужності взяти на себе відповідальність за зміни у цій найбільш чутливій до змін галузі.

БДМУ – лідер рейтингу «Webometrics Ranking of World’s Universities» серед вищих медичних навчальних закладів України та вищих навчальних закладів Буковини

07 лютого 2013 року оприлюднено черговий рейтинг Webometrics Ranking of World’s Universities, що визначає місця університетів світу за показником їх Інтернет-присутності. Рейтинг складається компанією Cybermetrics Lab (Іспанія) уже дев‘ятий рік та публікується щороку у липні та січні-лютому.

За даними рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities БДМУ посів 1-е місце серед вищих медичних навчальних закладів України, випередивши попереднього лідера – Донецький національний медичний університет ім.М.Горького. У порівнянні із результатами попереднього рейтингу університет піднявся більше ніж на 1200 пунктів і посів 27 – серед 311 вищих навчальних закладів України, які увійшли до бази Webometrics Ranking of World’s Universities у 2013 році.

Михайло Папієв: Модернізація системи охорони здоров’я в регіоні здійснюється за принципом – не нашкодь

«Донині існуюча система охорони здоров’я в Україні і регіоні, яка склалася ще у 30-х роках минулого століття, не дозволяє людям отримувати необхідний комплекс лікування. Це розуміють всі – і пацієнти, і лікарі. Тому медицина реформується. Цього вимагає час. Цього потребує суспільство», – підкреслив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв під час апаратної наради.

За його словами, потрібна медицина доступна і якісна, «швидка» має приїжджати оперативно і надавати необхідну допомогу. На цьому, зокрема, наголошує Президент України Віктор Янукович і вимагає якомога швидше впроваджувати таку систему швидкої медичної допомоги.

Раїса Богатирьова назвала п’ять основних пріоритетів розвитку охорони здоров’я

Основною метою розвитку системи охорони здоров’я в Україні на період до 2020 року є суттєве поліпшення здоров’я населення. На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова у своєму виступі на засіданні Президії Національної академії медичних наук України. 

Це має призвести до призупинення скорочення населення країни за рахунок поступового зростання народжуваності та зниження рівня смертності, збільшення до 72 середньої тривалості життя людини, поліпшення показників репродуктивного здоров’я – зменшення дитячої смертності на 12% та материнської – на 50% від нинішнього рівня.

Як зауважила Міністр, поставлені цілі відповідають зобов’язанням України, озвученим Президентом України на Саміті ООН в 2010 році, який у своєму виступі наголосив, що програма реформ української влади спрямована на реалізацію Цілей розвитку тисячоліття ООН. Для їхнього досягнення, за словами Раїси Богатирьової, необхідно вирішити ключові завдання розвитку системи охорони здоров’я в Україні на період до 2020 року.

По-перше, це поетапне збільшення державного фінансування охорони здоров’я за цей період до 5% від ВВП. По-друге – конкретизація і встановлення державних гарантій надання громадянам безоплатної медичної допомоги. По-третє – формування системи охорони здоров’я, орієнтованої на задоволення справедливих потреб населення у медичній допомозі.

Ігор Шкробанець: “Реформа наблизить екстрену медичну допомогу до європейських стандартів і, головне, збереже не одне життя”

З 1 січня 2013 року набирає чинності Закон України “Про екстрену медичну допомогу”. Як відбувається підготовка до його реалізації у Чернівецькій області розповів директор Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Ігор Шкробанець.

– Розпорядженням голови Чернівецької облдержадміністрації Михайла Папієва в області затверджено план дій щодо виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу», підготовлено пакет документів, необхідних для винесення на розгляд чергової сесії обласної ради питання створення в області Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, передачі йому кадрового та майнового ресурсу всіх підрозділів екстреної медичної допомоги області, – повідомив І. Шкробанець. – В області проведено інвентаризацію кадрових, фінансових та матеріально-технічних ресурсів служби, її аудит, підготовлено обґрунтовану потребу в коштах, обладнанні, транспорті, медикаментах.

Віктор Сірман: “У перинатальному центрі жінка має почуватись як удома”

Минулого тижня Чернівці відвідав керівник Національного проекту “Нове життя. Нова якість охорони материнства і дитинства”, екс-буковинець Віктор Сірман, який розповів про реалізацію проекту в Україні та, зокрема, у Чернівецькій області.

– Проект “Нове життя” абсолютно аполітичний, він не пов’язаний із виборами і здійснюється не задля агітації. 2010 року під час самміту ООН за участю 169 країн світу Президент України Віктор Янукович узяв зобов’язання від імені держави сприяти подоланню викликів, які стоять перед світом. Із 7 зобов’язань України 3 стосуються охорони матері й дитини. Це – зниження на третину показників материнської смертності, смертності новонароджених та дітей до 5 років, а також  забезпечення рівного доступу до репродуктивних технологій, що вкрай важливо, оскільки кожна третя-четверта подружня пара в Україні є безплідною.

Прокрутити вгору