Хворих на діабет буковинців забезпечать ліками
Сьогодні відбувся перший етап конкурсних торгів щодо закупівлі медичних препаратів для хворих на діабет. Наразі відбулося відкриття пропозицій учасників, які зголосилися взяти участь у тендері, – каже заступник голови комітету з конкурсних торгів, начальник відділу економіки та супроводу державних програм Департаменту ОЗ ЦЗН Олександр Грегуцак.
Як повідомила головний лікар Чернівецького обласного ендокринологічного центру Марина Леонова, нинішнього року сума виділених державою коштів на придбання ліків для хворих на діабет на мільйон гривень більша, ніж торік і складає майже 11,5 млн. грн. Отож є можливість цілком забезпечити ліками потребуючих.
Зокрема, вперше буде закуплено таблетовані ліки для зниження рівня цукру у крові; ефективним препаратом, здатним заміщати гормон глюкагон, Центр зможе забезпечити всіх хворих дітей та навіть придбає невелику кількість інноваційного гормонального препарату, здатного не заміщати, а лікувати діабет.
Як повідомила завідувач сектора Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Марина Загороднюк, у лікувально-профілактичних закладах області перебуває на обліку 21815 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Із них – 2272 особи – це ліквідатори, 504 особи – евакуйовані, 13445 – ті, хто мешкає на території радіоекологічного контролю та 5594 – діти та підлітки, які народились від батьків-ліквідаторів, евакуйованих та потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Крім них, на диспансерному обліку також 442 онуки потерпілих.