Довідка про роботу акушерсько-гінекологічноі служби Чернівецької області у 2012 році
Обласний акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Л.Никифор.
Завантажити:
Обласний акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Л.Никифор.
Завантажити:
Хворим на гіпертонічну хворобу незабаром не доведеться ходити з пільговим рецептом на придбання своїх ліків від однієї аптеки до іншої. Голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв дав доручення підготувати розпорядження щодо залучення до числа учасників відповідного пілотного проекту всі аптеки області, незалежно від форми власності.
– Це буде зроблено для поліпшення соціального захисту кожної хворої людини, – каже директор Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Ігор Шкробанець. – Попередньо ми вивчили досвід інших регіонів, де до пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою залучили всіх суб’єктів різної форми власності, які здійснюють реалізацію ліків населенню.
У цьому є позитив і для самих аптек. Адже стихійність вітчизняного аптечного ринку добігає кінця. Незабаром він працюватиме на тих же цивілізованих засадах, що і у всьому світі, де безрецептурний відпуск ліків зведено до мінімуму. Тому аптеки мають нагоду набути необхідний досвід. Тим паче, що після відпрацювання механізму ціноутворення на одному пілотному проекті в Україні буде запущено інші: стосовно хворих на діабет тощо. Відтак перша державна спроба демократичної регуляції цін на ліки має суттєвий позитив не тільки для хворих.
Пацієнтам обласної стоматологічної поліклініки більше не потрібно нести від рентгенолога плівку зі знімком своїх зубів. Їх рентгенівське зображення стоматолог тепер одразу бачить на моніторі власного комп’ютера. Причому якість зображення стала значно кращою, ніж раніше, його можна збільшити і навіть візуалізувати у трьох вимірах.
– Це стало можливим завдяки впровадженню нової технології світового рівня – цифрової рентгенографії зубів за допомогою радіовізіографа, – каже головний лікар Чернівецької обласної консультативної стоматологічної поліклініки В’ячеслав Сандуляк. – Радіовізіограф – це електронний прилад, який дозволяє бачити рентгенівське зображення зубів на моніторі комп’ютера практично у режимі реального часу.
З 1.04. по 1.05.2013 року в області проходить місячник по профілактиці артеріальної гіпертензії.
Проведення подібного заходу має на меті запобігання серцево-судинним захворюванням , що сприятиме покращенню здоров’я населення краю.
Департаментом охорони здоров’я та цивільного захисту населення облдержадміністрації розроблено та впроваджено низку заходів по проведенню місячника на території області. Визначено пунктові АЗПСМ для профілактичного огляду сільського населення, затверджено графіки виїздів бригад районних спеціалістів у складі кардіолога, невропатолога та окуліста в пунктові села. Виїзні бригади забезпечені необхідним медичним устаткуванням для проведення огляду населення згідно графіка – апаратами для вимірювання артеріального тиску, електрокардіографами, можливістю проведення лабораторного дообстеження. В містах огляд населення проводиться вузькими спеціалістами за місцем проживання. Впродовж місяця працюють пункти по вимірюванню артеріального тиску на територіях обслуговування всіх лікувально-профілактичних закладів. Запас медикаментів для надання невідкладної допомоги хворим з артеріальною гіпертензією постійно поповнюється.
Обласний позаштатний спеціаліст з скринінгу патології шийки матки Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення А. Нарольська
Завантажити:
Сьогодні, 8 квітня, відбулася селекторна прес-конференція директора департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення обласної державної адміністрації Ігоря Шкробанця щодо питань реформування екстреної медичної допомоги в краї, – інформує прес-служба облдержадміністрації.
«Модернізація системи екстреної медичної допомоги в країні загалом та у нашому краї зокрема – це черговий крок до європейських стандартів отримання населенням медичної допомоги, – зауважив Ігор Шкробанець. – Протягом багатьох років при виїзді на виклик карети швидкої допомоги працював бюджетний кодекс замість медичної доцільності.
Більше року у Чернівецькій міській поліклініці №1 діє школа-лекторій «Здоров’я». У такий спосіб лікарі цього медичного закладу проводять профілактичну роботу серед пацієнтів.
– Про санітарно-освітню роботу і профілактику йшлося завжди. Щоб не перетворювати настанови у гасла і схеми, вирішили наповнити профілактику реальним змістом. Відтак розпочала свою діяльність школа-лекторій, – розповідає завідуюча відділенням профілактики Чернівецької міської поліклініки №1 Любов Власик. – У нашій школі навчають, як, змінюючи спосіб життя, зберегти здоров’я, запобігати хворобам та прогресуванню наявних захворювань.
Щороку 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. Цей день – нагадування кожному про необхідність докласти й власних зусиль задля того, аби бути здоровими. Детальніше про це у розмові з головним лікарем Чернівецького обласного центру здоров’я Василем Задорожним.
– Розпочати бесіду хотів би з того, що, власне, вважати здоров’ям, адже це є не лише відсутність фізичних вад і хвороб. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, здоров’я – це є стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя. Як порахували вчені, на 20% воно (здоров’я) залежить від генетичної спадковості, ще на 20% – від стану навколишнього середовища, зате на 50% – від способу життя людини і лише на 10% – від розвитку медичної науки та стану практичної охорони здоров’я. Отож, підсумовуючи, значною мірою здоров’я людини залежить тільки від неї самої. Бо якщо суттєво впливати на спадковість та стан навколишнього середовища людство ще не в змозі, то побороти свої шкідливі звички, відмовитися від нездорової їжі, зайнятися фізкультурою до снаги кожному.