Сайт ДОЗ та ЦЗН

логотип

Травень 2013

Михайло Дяк: «Щоб довго жити, буковинці мають навчитися правильному харчуванню»

Фахівець переконаний, що один з основних інгредієнтів рецепту довголіття – здорове харчування

Для соціального розвитку держави важливим є збереження здоров’я людини протягом всього її життя, профілактика та попередження хвороб. За для цього в Україні реформують медичну галузь, прагнучи зробити її якіснішою і доступнішою для пацієнта. Пріоритетний напрямок реформи спрямований в бік профілактичної медицини. Однак без такої важливої складової здорового способу життя як раціональне харчування, про профілактику не може бути й мови.

Чому спосіб харчування такий важливий для здоров’я й тривалості життя, розповідає обласний позаштатний гастроентеролог, завідуючий гастроентерологічним відділенням Чернівецької обласної клінічної лікарні Михайло Дяк.

Відкрито фінансування перинатального центру на Буковині

Учора, 20 травня, в Києві відбулося засідання Експертної комісії з реалізації Національного проекту  «Нове життя» щодо відкриття фінансування для створення Чернівецького перинатального центру у 2013 році.

Керівник проекту «Нове життя» Віктор Сірман відзначив, що рішення про відкриття фінансування перинатального центру на Буковині базувалося на професійній підготовці всіх необхідних документів та конструктивному вирішенні суперечливих питань.

Розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 24.04.2013 р. № 238-р

«Про встановлення вартості наборів продуктів для харчування донорів».

Завантажити:238-r_vid_24.04.2013_0.doc [42 Kb] (завантажень: 4)

18 травня 2013 року відзначають Всесвітній День пам’яті померлих від СНІДу

Станом на 01.01.2013 року в Україні зареєстровано понад 223 тис. випадків ВІЛ-інфікованих,  з них 36 830 випадків ВІЛ-інфекції у дітей до 14 років. 56 382 випадки СНІДу ,включаючи 1 224 дітей до 14 років. За весь період спостереження , у країні від захворювань зумовлених СНІДом, померло 28 тис. осіб.

У Чернівецькій області станом на 01.04.2013 року на диспансерному обліку перебуває 701 ВІЛ-інфікований, з них 153 особи, хворих на СНІД. З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році і до 01.04.2013 року включно, у Чернівецькій області зареєстровано 1 113 випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 255 випадків захворювань на СНІД, 124 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом, 193 дитини народжені від ВІЛ-інфікованих жінок. За І кв. 2013 року в Чернівецькій області зареєстровано 24 нових випадки ВІЛ-інфекції.

У «Майстерні здоров’я» всіх охочих безкоштовно обстежували і закликали дбати про своє здоров’я

На Театральній площі Чернівців учора відбулася вже традиційна акція «Майстерня здоров’я», організаторами якої є Громадська рада Міністерства охорони здоров’я України, Всеукраїнське лікарське товариство, Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА,Буковинський державний медичний університет та Чернівецький обласний центр здоров’я. Оскільки 2013 рік Міністерство охорони здоров’я України проголосило роком боротьби з артеріальною гіпертензією, чергова «Майстерня здоров’я» була присвячена саме цій тематиці.

Сімейні лікарі обслуговують 87% мешканців області

За інформацією заступника начальника управління організації лікувально-профілактичної роботи та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту ОЗ ЦЗН Любові Крикливець, у Чернівецькій області діє 174 заклади сімейної медицини (165 – у сільській місцевості, 9 – у містах), з них амбулаторій у сільській місцевості – 139 та одна в м. Чернівці.

Крім цього, у 10 районах краю створені Центри первинної медико-санітарної допомоги. Наразі вже затверджені структури центрів і статути, призначені керівники або виконуючі обов’язків. Для завершення формування мережі центрів ПМСД області, протягом 2013 року їх необхідно створити ще чотири –  один у Герцаївському районі та три в м. Чернівці.

Новодністровськ і Путильський район – лідери в реалізації пілотного проекту щодо гіпертонії на Буковині

У Чернівецькій області триває реалізація пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для людей хворих на артеріальну гіпертонію.

Як повідомляє головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Тетяна Цинтар, станом на 26. 04. 2013 року згідно з оперативними даними аптек за ліки від гіпертонії в області відшкодовано 258 тисяч 691 гривню.

Першість за кількістю відшкодування отриманої за чотири місяці суми займають місто Новодністровськ – 123,5% та Путильський район – 104,5% .

Ігор Шкробанець: «Медична реформа потрібна і суспільству в цілому, і медикам»

На безальтернативності реформування галузі охорони здоров’я наголосив на присвяченій цим питанням нараді у Сторожинці директор Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Ігор Шкробанець.

– Головна мета реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича у частині охорони здоров’я – це поліпшення доступності та якості медичної допомоги, – підкреслив І. Шкробанець. – Реформа вітчизняної медицини назріла давно, але останні двадцять років про неї лише говорили. Колишня влада погоджувалася з необхідністю реформ, проте їх уникала, оскільки зміни у такій соціально значимій галузі як охорони здоров’я є дуже ризикованими і на початку реалізації дуже непопулярними.

Тому медики вдячні сміливості Президента України В. Януковича та керівництва уряду, які дали старт процесам модернізації галузі заради майбутнього як України в цілому, так і системи охорони здоров’я. Їх мужність є великим проявом патріотизму, брати на себе відповідальність за зміни. Якщо цього не зробити, медична галузь може бути приреченою. В умовах ринкової економіки безперспективне її існування на принципах, розроблених ще у 30-ті роки минулого століття, за якими, зокрема, фінансується не лікування та профілактична робота, а утримання закладів. Реформування змінить цей принцип і гроші підуть за пацієнтом, як це є у всіх економічно розвинутих країнах, а пріоритетом галузі стане профілактичний напрямок.

Сімейна медицина області – у числі кращих в Україні

З 13 по 25 травня в Україні оголошено Днями сімейної медицини. «Це зроблено для того, щоб привернути увагу суспільства до реорганізації первинної ланки медицини, проаналізувати зроблене, врахувати позитивний досвід і виправити помилки. Адже первинна ланка та екстрена медична допомога є, так би мовити, фундаментом системи охорони здоров’я.

Коли його буде закладено, піраміда другого й третього рівня вибудується автоматично», – поділилася думками під час наради у Сторожинці з питань реформування медицини області гостя зі столиці – професор, завідувач кафедри сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України з сімейної медицини Лариса Федорівна Матюха.

Прокрутити вгору