Сайт ДОЗ та ЦЗН

логотип

15.05.2013

Новодністровськ і Путильський район – лідери в реалізації пілотного проекту щодо гіпертонії на Буковині

У Чернівецькій області триває реалізація пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для людей хворих на артеріальну гіпертонію.

Як повідомляє головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Тетяна Цинтар, станом на 26. 04. 2013 року згідно з оперативними даними аптек за ліки від гіпертонії в області відшкодовано 258 тисяч 691 гривню.

Першість за кількістю відшкодування отриманої за чотири місяці суми займають місто Новодністровськ – 123,5% та Путильський район – 104,5% .

Ігор Шкробанець: «Медична реформа потрібна і суспільству в цілому, і медикам»

На безальтернативності реформування галузі охорони здоров’я наголосив на присвяченій цим питанням нараді у Сторожинці директор Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Ігор Шкробанець.

– Головна мета реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича у частині охорони здоров’я – це поліпшення доступності та якості медичної допомоги, – підкреслив І. Шкробанець. – Реформа вітчизняної медицини назріла давно, але останні двадцять років про неї лише говорили. Колишня влада погоджувалася з необхідністю реформ, проте їх уникала, оскільки зміни у такій соціально значимій галузі як охорони здоров’я є дуже ризикованими і на початку реалізації дуже непопулярними.

Тому медики вдячні сміливості Президента України В. Януковича та керівництва уряду, які дали старт процесам модернізації галузі заради майбутнього як України в цілому, так і системи охорони здоров’я. Їх мужність є великим проявом патріотизму, брати на себе відповідальність за зміни. Якщо цього не зробити, медична галузь може бути приреченою. В умовах ринкової економіки безперспективне її існування на принципах, розроблених ще у 30-ті роки минулого століття, за якими, зокрема, фінансується не лікування та профілактична робота, а утримання закладів. Реформування змінить цей принцип і гроші підуть за пацієнтом, як це є у всіх економічно розвинутих країнах, а пріоритетом галузі стане профілактичний напрямок.

Сімейна медицина області – у числі кращих в Україні

З 13 по 25 травня в Україні оголошено Днями сімейної медицини. «Це зроблено для того, щоб привернути увагу суспільства до реорганізації первинної ланки медицини, проаналізувати зроблене, врахувати позитивний досвід і виправити помилки. Адже первинна ланка та екстрена медична допомога є, так би мовити, фундаментом системи охорони здоров’я.

Коли його буде закладено, піраміда другого й третього рівня вибудується автоматично», – поділилася думками під час наради у Сторожинці з питань реформування медицини області гостя зі столиці – професор, завідувач кафедри сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України з сімейної медицини Лариса Федорівна Матюха.

Основним завданням реформування галузі охорони здоров’я області є поліпшення доступності та якості медичних послуг

У Сторожинці відбулася виїзна нарада з питань реформування медичної галузі Чернівецької області. місцем її проведення Сторожинецький район було обрано невипадково. Майже десять років тому тут першими не лише в області, а й в цілому в Україні розпочали реформування первинної ланки. Наразі його завершено і сьогодні у районі діє 24 амбулаторії сімейної медицини, 11 лікарських кабінетів, відтак лікарська допомога стала доступною усім мешканцям Сторожинеччини.

Останньою торік стала до ладу амбулаторія села Череш, яка, за словами голови Чернівецької державної адміністрації Михайла Папієва, є наочним прикладом переваг, які несе людям медична реформа. Адже до відкриття лабораторії у селі був лише ФАП, тут працював лише фельдшер. В амбулаторії ж веде прийом кваліфікований лікар, є акушерка, три медсестри, інший медперсонал, з’явилося необхідне медичне устаткування і комфортні умови для пацієнтів.

Прокрутити вгору