Сайт ДОЗ та ЦЗН

логотип

Навігація

Завдяки ефективній роботі сімейних лікарів Заставнівщини у районі на 10-15% скоротилася кількість викликів “швидкої”

В області успішно триває реформування первинної ланки надання медичної допомоги. Вона має працювати на засадах сімейної медицини і покликана створити міцне підґрунтя для роботи всіх інших рівнів надання медичної допомоги. Активна робота у цьому напрямку триває у всіх районах області, зокрема, на Заставнівщині.

З початку року у Заставнівському районі діє Центр первинної медико-санітарної допомоги. За інформацією головного лікаря Центру Любомира Шевчука, у його структурі працює 16 амбулаторій, 18 ФАПів та відділення сімейної медицини, яке буде реорганізоване в амбулаторію загально практики – сімейної медицини. Крім нього, статус амбулаторії мають одержати ще два ФАПи і дільнична лікарня. Незважаючи на ще незавершений процес реформування первинної ланки, у районі відзначають поліпшення ефективності її роботи.

Марія Поліщук: «Реформа медичної галузі здійснюється у трьох найбільш важливих соціальних напрямках»

Сьогодні відбулась прес-конференція начальника управління лікувально-профілактичної роботи Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Марії Поліщук щодо забезпечення буковинців якісними медичними послугами. М. Поліщук наголосила, що модернізація сфери охорони здоров’я визначена Президентом України пріоритетною у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки, а також щорічними Національними планами дій з її впровадження.

Зокрема, вона відзначила, що найбільш вагомі перетворення здійснюються в трьох напрямках: реформування первинної медико-санітарної допомоги, організація якісної акушерської і неонатальної допомоги (створення в області сучасного перинатального центру) та забезпечення екстреної медичної допомоги.

Реформування галузі охорони здоров’я дозволить буковинцям отримувати якісніші медичні послуги, – Георгій Галиць

Як повідомляє прес-служба ОДА, сьогодні, 10 червня, на щотижневій апаратній нараді перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць наголосив, що завдання та доручення Президента України щодо модернізації сфери охорони здоров’я повинні реалізовуватись поступово, професійно, своєчасно та, найголовніше, – з постійною думкою про кожного буковинця.

«Реформування медичної галузі – довготривалий та кропіткий процес, втім його результати – це забезпечення громадян доступною та якісною медичною допомогою – повинні бути ідеальними», – підкреслив Георгій Галиць.

У Херсоні відбулася Міжнародна науково – практична конференція “Актуальні питання формування здорового способу життя та використання оздоровчих технологій”

30-31 травня у м.Херсон відбулася Міжнародна науково – практична конференція “Актуальні питання формування здорового способу життя та використання оздоровчих технологій”.

Організаторами заходу виступили Міністерство охорони здоров’я України, ДУ “Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України”, ДУ “Український медичний центр спортивної медицини МОЗ України” і  Херсонський обласний центр здоров’я та спортивної медицини.

Перинатальний центр на Буковині – реальність та нагальна необхідність

Після прийняття 20 травня Експертною комісією з реалізації Національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства та дитинства» позитивного рішення щодо фінансування в поточному році створення Чернівецького обласного перинатального центру управлінням капітального будівництва облдержадміністрації об`явлені конкурсні торги на визначення генерального підрядника на виконання ремонтних робіт та технічного переоснащення приміщень акушерського корпусу центру.

24 травня відбулося чергове засідання робочої групи з реалізації Національного проекту в області, на якому розглянуте питання реорганізації перинатальної служби області. Адже відомо, що за умови відсутності в обласного закладу пологодопомоги, пологові будинки міста виконують функції закладів полого допомоги третього рівня для жителів міста Чернівців та районів області.

Михайло Дяк: «Щоб довго жити, буковинці мають навчитися правильному харчуванню»

Фахівець переконаний, що один з основних інгредієнтів рецепту довголіття – здорове харчування

Для соціального розвитку держави важливим є збереження здоров’я людини протягом всього її життя, профілактика та попередження хвороб. За для цього в Україні реформують медичну галузь, прагнучи зробити її якіснішою і доступнішою для пацієнта. Пріоритетний напрямок реформи спрямований в бік профілактичної медицини. Однак без такої важливої складової здорового способу життя як раціональне харчування, про профілактику не може бути й мови.

Чому спосіб харчування такий важливий для здоров’я й тривалості життя, розповідає обласний позаштатний гастроентеролог, завідуючий гастроентерологічним відділенням Чернівецької обласної клінічної лікарні Михайло Дяк.

Сімейні лікарі обслуговують 87% мешканців області

За інформацією заступника начальника управління організації лікувально-профілактичної роботи та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту ОЗ ЦЗН Любові Крикливець, у Чернівецькій області діє 174 заклади сімейної медицини (165 – у сільській місцевості, 9 – у містах), з них амбулаторій у сільській місцевості – 139 та одна в м. Чернівці.

Крім цього, у 10 районах краю створені Центри первинної медико-санітарної допомоги. Наразі вже затверджені структури центрів і статути, призначені керівники або виконуючі обов’язків. Для завершення формування мережі центрів ПМСД області, протягом 2013 року їх необхідно створити ще чотири –  один у Герцаївському районі та три в м. Чернівці.

Ігор Шкробанець: «Медична реформа потрібна і суспільству в цілому, і медикам»

На безальтернативності реформування галузі охорони здоров’я наголосив на присвяченій цим питанням нараді у Сторожинці директор Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Ігор Шкробанець.

– Головна мета реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича у частині охорони здоров’я – це поліпшення доступності та якості медичної допомоги, – підкреслив І. Шкробанець. – Реформа вітчизняної медицини назріла давно, але останні двадцять років про неї лише говорили. Колишня влада погоджувалася з необхідністю реформ, проте їх уникала, оскільки зміни у такій соціально значимій галузі як охорони здоров’я є дуже ризикованими і на початку реалізації дуже непопулярними.

Тому медики вдячні сміливості Президента України В. Януковича та керівництва уряду, які дали старт процесам модернізації галузі заради майбутнього як України в цілому, так і системи охорони здоров’я. Їх мужність є великим проявом патріотизму, брати на себе відповідальність за зміни. Якщо цього не зробити, медична галузь може бути приреченою. В умовах ринкової економіки безперспективне її існування на принципах, розроблених ще у 30-ті роки минулого століття, за якими, зокрема, фінансується не лікування та профілактична робота, а утримання закладів. Реформування змінить цей принцип і гроші підуть за пацієнтом, як це є у всіх економічно розвинутих країнах, а пріоритетом галузі стане профілактичний напрямок.

Прокрутити вгору