Основним завданням реформування галузі охорони здоров’я області є поліпшення доступності та якості медичних послуг
У Сторожинці відбулася виїзна нарада з питань реформування медичної галузі Чернівецької області. місцем її проведення Сторожинецький район було обрано невипадково. Майже десять років тому тут першими не лише в області, а й в цілому в Україні розпочали реформування первинної ланки. Наразі його завершено і сьогодні у районі діє 24 амбулаторії сімейної медицини, 11 лікарських кабінетів, відтак лікарська допомога стала доступною усім мешканцям Сторожинеччини.
Останньою торік стала до ладу амбулаторія села Череш, яка, за словами голови Чернівецької державної адміністрації Михайла Папієва, є наочним прикладом переваг, які несе людям медична реформа. Адже до відкриття лабораторії у селі був лише ФАП, тут працював лише фельдшер. В амбулаторії ж веде прийом кваліфікований лікар, є акушерка, три медсестри, інший медперсонал, з’явилося необхідне медичне устаткування і комфортні умови для пацієнтів.
3 ініціативи дерматовенерологічної служби спільно з онкологічною службою з 2009 року у всіх областях України навесні, перед початком пляжного сезону, проводяться організовані масові огляди населення на предмет наявності новоутворень шкіри, зокрема раку шкіри. Даний проект є некомерційним та проводиться за аналогією Європейського «Дня діагностики меланоми» (Euro Melanoma Day), який проходить в Європі щорічно з 1999 року. Метою проведення днів діагностики раку шкіри є забезпечення доступу населення до сучасних методів обстеження пігментних новоутворень шкіри, що дозволяє виявити рак шкіри на ранніх стадіях; привернення уваги суспільства до цієї проблеми; підвищення обізнаності населення про шкоду сонячного і штучного загару; формування відповідального ставлення до свого здоров’я. Цьогоріч до пректу долучилися дерматовенерологі, онкологі, терапевти та офтальмологи,оскільки існує ризик виникнення меланоми райдужної оболонки ока.